O NAŠEM STŘEDISKU VRBOVEC

Naše tábořiště

Příměstské tábory

Výroční zprávy

Naše skautské středisko působí v Brně - Bystrci. Mezi skauty jsou oblíbené přezdívky. Tak i naše bystrcké středisko má přezdívku Vrbovec. Středisko sdružuje několik oddílů, pro kluky i holky, nabízející program pro děti od začátku školního věku až do dospělosti. Základnou střediska je klubovna, kterou se podařilo postavit díky výrazné podpoře městké části Brno-Bystrc. Zde se konají oddílové a družinové schůzky. Vyvrcholením celoroční činnosti jsou letní tábory.

Všechna naše tábořiště se nacházejí v krásné přírodě. Málo komu se stýská, protože děti jedou na tábor s kamarády, které už znají z celoroční činnosti, která nespočívá jen ve schůzkách v klubovně, ale i ve víkendových výpravách do přírody a účasti na společných skautských akcích. Skautské hnutí je mezinárodní a tak naši skauti a skautky najdou přátele po celém světě. Mnozí si už mohli vyzkoušet své schopnosti v cizojazyčném prostředí, jiné teprve nějaké to jamboree čeká.

Skauti se snaží být prospěšní svému okolí. Leckdo už naše hnědé šátky a světlé košile barvy kapučíno zahlédl. Patří k nám i vodní skauti se svými tmavomodrými košilemi a světlemodrými šátky. Třeba při sbírce Kapka, sbírce Postavme školu v Africe. Nebo jste nás zahlédli při roznášení Betlémského světla či Tříkrálové sbírce. Nebo jsme nebyli v krojí a uklízeli třeba řeku po povodni.